Buciki do żłobka – jakie wybrać?

Wyprawka do żłobka obejmuje nieco więcej rzeczy niż do przedszkola. Jednak w obu przypadkach jej kompletowanie nie jest wbrew pozorom takie proste. Szczególnie w przypadku obuwia na zmianę. To chyba jedna z trudniejszych pozycji, na którą warto zwrócić szczególną uwagę. Dziecko przez kilka godzin dziennie będzie chodzić w kapciach. Należy więc wybrać model, który zapewni prawidłowy rozwój stopy malucha oraz będzie wygodny.

Szczególnie ważna jest…

Podeszwa obuwia – aby zapewnić stopie naturalny ruch, należy wybrać model kapci z giętką podeszwą. Dzięki niej stopa nie będzie tak intensywnie pracować. Warto także sprawdzić czy podeszwa jest antypoślizgowa. Taki model kapci zagwarantuje bezpieczeństwo, szczególnie na mokrych nawierzchniach.

Materiał – stopa dziecka podczas aktywności, a tej w żłobku z pewnością nie brakuje, stale pracuje. Warto wybrać obuwie wykonane z przewiewnego materiału, aby stopa malca nie pociła się zbyt mocno.

Dodatkowo warto pamiętać, że lepiej sprawdzą się buty, które maluch będzie potrafił sam ubierać oraz ściągać.

Sklep obuwiedzieciece.com.pl

Jeśli szukacie wygodnego obuwia dla dzieci zapraszamy do sklepu internetowego – obuwiedzieciece.com.pl. Oferujemy szeroki wybór butów znanych producentów między innymi: renbut, bafado, lemigo, mrugała w atrakcyjnych cenach.