Do czego służą homogenizatory laboratoryjne?

Homogenizatory laboratoryjne to grupa rozwiązań pozwalających na wywarzanie jednolitej mieszaniny nawet, jeśli próba jej stworzenia odnosi się do substancji, które nie mieszają się ze sobą. Znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Najbardziej popularne są homogenizatory wykorzystywane przez firmy związane z szeroko rozumianym przemysłem mleczarskim. To właśnie za ich pomocą dochodzi do homogenizacji mleka, śmietany oraz innych przetworów mlecznych.

Sama homogenizacja jest w tym wypadku procesem, który zakłada rozdrabnianie dużych cząstek tłuszczów, które są zawarte w mleku. Liczba homogenizatorów laboratoryjnych jest coraz większa. W ofercie ich wiodących producentów możemy, w związku z tym, znaleźć już nie tylko homogenizatory wirnikowe, ale również ich ciśnieniowe odpowiedniki. W tym przypadku do homogenizacji próbek dochodzi z wykorzystaniem wąskich szczelin pod zwiększonym ciśnieniem. Różnice pomiędzy sprzętami tego rodzaju odnoszą się także do ich mocy oraz objętości. Przed zakupem zawsze można zresztą skonsultować się z ekspertem, którego wsparcie ułatwi nam wybór.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na homogenizatory laboratoryjne na stronie www.optiflow.pl.