Jak przygotować psa na pierwszą wizytę u weterynarza?

Pierwsza wizyta u weterynarza to dla czworonoga duże przeżycie. Szczególnie dla szczeniaka, który trafiając w nieznane otoczenie musi przystosować się do nowych warunków i właścicieli. Warto więc udać się na nią jak pies już nieco się oswoi. Czy istnieje sposób, aby przygotować psa na pierwszą wizytę u lekarza i zaoszczędzić mu nieco stresu?

Przede wszystkim właściciel czworonoga nie powinien się stresować. Zwierzę wyczuje negatywne emocje właściciela, co z pewnością nie ułatwi sprawy, a może ją jedynie pogorszyć. Dobrym sposobem jest także przyzwyczaić czworonoga do dotyku miejsc, które będzie badał lekarz. Warto dotykać jego uszu, pyska, brzucha czy łap. Jest szansa, że badanie lekarskie będzie mniej stresujące dla psa, a pierwsza wizyta nie będzie kojarzyć mu się źle.

Gabinet weterynaryjny Alphavet

Zapraszamy do naszego gabinetu weterynaryjnego Alphavet w Krakowie. Oferujemy profesjonalne usługi i opiekę kompetentnych lekarzy. Posiadamy dwa przestronne gabinety z nowoczesnym wyposażeniem. W naszym centrum mieści się także salon piękności oraz sklep z karmami, suplementami i produktami dla zwierząt. Sprawdźcie szczegółową ofertę – weterynarz w Krakowie Alphavet.