Jak rozpoznać dobry frez do solid surface?

Powierzchnie typu Solid Surface zdobywają sobie coraz większą popularność. Na uwagę zasługuje zresztą również to, że są wykorzystywane na wiele sposobów. Są solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, a ich wytrzymałość sprawia, że interesują się nimi nawet te osoby, które do tej pory podchodziły do nich z dużą rezerwą ze względu na to, że ciągle mówimy o nowości rynkowej.

Oczywiście, jeśli ich obróbka ma być prawidłowa, duże znaczenie ma nie tylko wykorzystanie w tym celu frezerki wybranej w odpowiedni sposób. Ogromną rolę odgrywa także frez do Solid Surface.

Tym, co zwraca uwagę na rozwiązanie tego rodzaju jest przede wszystkim staranność jego wykonania. Ostrze z wąglików spiekanych to już norma, jeśli zależy nam na rozwiązaniu, które będzie się wykazywać odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Warto zwrócić uwagę także na to, że najpopularniejsze obecnie frezy do powierzchni tego rodzaju są wyposażone w aż sześć krawędzi tnących. Jeśli doda się do tego ogranicznik posuwu jasnym stanie się, że korzystanie z nich jest intuicyjne i bezpieczne.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na adriatech.pl.