Najważniejsze parametry płytek do kuchni

Dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być to, że dziś trudno jest wyobrazić sobie kuchnię bez płytek ceramicznych. Z pewnością nikogo nie zaskoczy jednak również świadomość tego, że nie wszystkie płytki do kuchni są rozwiązaniami tak samo wartościowymi. Na co należy więc zwracać szczególną uwagę zastanawiając się nad ich wyborem?

Płytki do kuchni nie muszą być aż tak odporne na działanie wilgoci jak te, które wybieramy z myślą o łazience. Nie da się jednak ukryć, że jest to ich ważna cecha i nie można o niej zapominać. Kontakt z wodą jest w tym pomieszczeniu nieunikniony, a pęczniejące i nabierające objętości kafelki nie wyglądają dobrze. Także antypoślizgowość jest tym parametrem, na który warto zwrócić uwagę. Do przypadkowych kontuzji częściej dochodzi w łazience, jednak te odniesione w kuchni mogą nieść za sobą zdecydowanie groźniejsze skutki, warto więc zrobić wszystko, aby nawet spiesząc się mieć pewność, że bezpieczeństwo domowników nie jest zagrożone. Dobre płytki do kuchni powinny być też rozwiązaniami, które można z łatwością utrzymać w czystości.

Szeroki wybór płytek do kuchni znajdziecie w ofercie Eurołazienki. Obecnie dużą popularnością cieszą się płytki arcana stracciatela grafito oraz rondine woodie beige chevron.