Prawo jazdy kategorii B  - z jakimi kosztami musimy się liczyć?

Prawo jazdy może ułatwić życie w wielu aspektach. Dojazd do pracy lub możliwość jej podjęcia, to tylko niektóre z nich. Wyrobienie prawa jazdy, to jednak duży wydatek. Z jakimi kosztami musimy się liczyć aby wyrobić prawo jazdy?

Koszt prawa jazdy

Pierwszym wydatkiem który nas czeka jest opłacenie badań lekarskich, na podstawie których dowiemy się czy w ogóle możemy kierować samochodem. Koszt takich badań to 200 zł. Następnie musimy udać się do fotografa, koszt zdjęcia to około 20 zł. Kolejnym krokiem jest wyrobienie PKK oraz udanie się do wybranej przez nas szkoły jazdy. Opłata za kurs prawa jazdy, to około 2800 zł. Po ukończeniu kursu teoretycznego i praktycznego, możemy przystąpić do egzaminów. Koszt egzaminu teoretycznego to 30 zł, a koszt praktycznego to 140 zł. Po zdaniu obu egzaminów, udajemy się do wydziału komunikacji aby uiścić opłatę w wysokości 100,50 zł za wyrobienie prawa jazdy. Czas oczekiwania na prawo jazdy to około dwa tygodnie.

Jeżeli interesuje nas przystąpienie do kursu na prawo jazdy, to zdecydowanie warto skorzystać z oferty prawo jazdy cena w Warszawie.