Czy depilacja laserowa usuwa włosy na zawsze?

Coraz więcej z nas decyduje się na profesjonalny zabieg depilacji laserowej. Wszystko, dlatego że cieszy się on niesamowitą skutecznością. Istotne jest jednak to, aby na zabieg ten decydować się wyłącznie w renomowanym i profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Urządzenie, jakie jest wykorzystywane do depilacji laserowej także ma duży wpływ na ostateczne efekty zabiegu. To właśnie odpowiedni laser znacznie zmniejsza liczbę koniecznych zabiegów, ale także pozwala na redukcję owłosienia nawet do 90%. Pozostaje jednak bardzo ważne pytanie – czy depilacja laserowa Wrocław usuwa włosy na stałe?

Skuteczność depilacji laserowej

Zasada wszystkich urządzeń, które są przeznaczone do zabiegów depilacji laserowej jest zawsze taka sama, jednak efekty mogą być różne. Wpływ ma na to różnorodna długość fali. Melanina, która znajduje się we włosie wchłania wiązki światła, które pochodzą z lasera. W wyniku czego mieszki włosowe oraz komórki zostają uszkodzone, które wykorzystywane są w procesie odrastania włosów. Zabieg depilacji laserowej pozwala trwale pozbyć się niechcianego owłosienia. To, właśnie dlatego najlepsze efekty osiągną osoby, które mają ciemne oraz grube włosy.