Usuwanie macicy - co po operacji?

Kobiety, u których przeprowadzono usuwanie macicy, zwykle mają świadomość tego, jak poważna jest to operacja. Nic więc dziwnego, że przywiązują dużą wagę do tych zaleceń pooperacyjnych, które odnoszą się do pielęgnacji rany i zdejmowania szwów. Warto jednak pamiętać, że okres rekonwalescencji jest dość długi, a co za tym idzie, chcąc pomóc swojemu organizmowi dobrze jest zmienić nieco dotychczasowy styl życia w czasie jego trwania.

Najtrudniejsze okazują się zwykle dwa pierwsze dni po operacji. Pacjentki są osłabione nawet, jeśli zabieg przebiegał we właściwy sposób. Warto jednak pamiętać, że choć zaleca się wtedy odpoczynek, nie ma on wiele wspólnego z nieustannym leżeniem w łóżku. Nawet tuż po operacji ważne są spacery. Dobrze też jest zatroszczyć się o to, aby stały się one stałym elementem naszego życia. To właśnie dzięki regularnemu ruchowi, który nie jest zbyt intensywny, minimalizowane jest ryzyko powikłań, w tym choćby zagrożenie chorobą zakrzepowo-zatorową. Aktywność fizyczna powinna być zwiększana stopniowo, w ten sam sposób należy też zwiększać wysiłek fizyczny.

Jeżeli jesteście zainteresowani i chcecie zapozanć się ze szczegółową ofertą naszej placówki sprawdźcie – usuwanie macicy.